تزریق ژل

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 

تزریق مواد پرکننده یا اصطلاحاً "فیلرها یا ژل ها" برای اصلاح گودی و ناهمواری های پوست صورت  بیش از 20 سال است که استفاده میشود.

 

 

 

 

 

امرزه ترکیبات حاوی اسید هیالورونیک به فراوانی توسط پزشکان برای پرکردن ناهمواری های پوستی، ترمیم چین و چروک ها، افزایش حجم گونه ها و لب ها و  سایر موارد استفاده میشوند.  ترکیبات حاوی اسید هیالورونیک پایداری 9  تا 12ماهه دارند و جزو فیلرهای ناپایدار یا موقت محسوب می شوند.

 

 


 

 

 بدلیل احتمال عوارض زیاد فیلرهای دائمی مثل تجمع، گلوله گلوله شدن و جابجا شدن ،  امروزه اکثر متخصصین تمایلی به استفاده از این ترکیبات را ندارند و از ترکیبات ناپایدار  استفاده می کنند. از این بین اسید هیالورونیک )ژل( بیشترین طرفدار و کاربرد را در سطح جهان دارد. اسید هیالورونیک با همه ی گونه ها و تیپ های پوستی (از نظر رنگ پوست)  سازگار است،  حساسیت نسبت به آن تقریبا وجود دندارد، نیاز به تست پوستی ندارد، می توان آن را در دمای اتاق نگهداری کرد، پایداری نسبتاً طولانی ( 9 ماه تا یک سال) دارد، به مرور زمان در زیر پوست  تجزیه می شود  و از بین می رود. احتمال بروز عوارض جانبی در اثر تزریق اسید هیالورونیک  بسیار ناچیز (کمتر از 2% ) است و شامل کبودی گذرا در محل تزریق، درد در حین و پس از تزریق، سرخی و تورم گذرای محل تزریق و گاهی بی قرینگی در نواحی تزریق شده  می باشد.

 

  شایان توجه است که تجربه و دقت پزشک در پیشگیری از ایجاد این عوارض   بسیار اهمیت دارد و به همین دلیل تزریق ژل حتما باید توسط پزشک متخصص پوست و یا پلاستیک  انجام شود تا از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری گردد. ویژگی شایان  ذکر دیگر در مورد "ژل اسید هیالورونیک" این است که این نوع فیلر را می توان با مانورهای ویژه شکل داد و در طول خط یا چین موردنظر منتشر ساخت و در صورت ناخرسندی بیمار از شکل جدید یا حجم داروی تزریق شده، می توان با داروی حلال( هیالورونیداز) آن را از بین برد یا از مقدار آن کاست و یا  به مقدار آن افزود. اسید هیالورونیک به خودی خود جابجا نمیشود و حرکت نمی کند.

در صورت کاربرد درست و به جای فیلر تزریقی  با تکنیک مناسب،   اسید هیالورونیک از موفق ترین و بی عارضه ترین درمان های چین و چروک  و ناهمواری های پوست محسوب می شود و نقش ویژه ای در زیبایی پوست ، پیشگیری و درمان پیری دارد.

 

 

 

 

Bottom of Form

 


 

 

 


 

 

 

 

زمان انتشار: پنجشنبه 30 بهمن 1393 (3 سال قبل)
تعداد بازدید: ۱۸۷۶